Strona 1 z 1

Renault Megane E-Tech Plug-in Hybrid

Post: 20 lutego 2021, 23:38
autor: Bogdan61
Test: Renault Megane E-Tech Plug-in Hybrid

- "Takie hybrydy mi się podobają. Kiedy nie wyróżniają się na drodze, wyglądają jak zwykłe wersje. W tym przypadku jest jeszcze lepiej, bo testowy Renault Megane E-Tech Plug-in Hybrid w specyfikacji R.S. Line prezentuje się zadziornie, ma świetne fotele i bardzo dobre zawieszenie. Niestety tę hybrydę robili Francuzi, więc coś musiało pójść nie tak."
- Więcej >>> https://e.autokult.pl/40370,test-renaul ... Xq8-ujm8m4

[ img ]

Re: Renault Megane E-Tech Plug-in Hybrid

Post: 25 maja 2021, 17:54
autor: daniel36Wilk12
Jestem ciekaw czy ktoś korzystał z tego typu stacji jak ta elektryczne ładowanie pojazdów Radom Nie ma wiele takich miejsc a teraz wszystko na prąd i eko i tak sie zastanawiam czy to jest opłacalne.

Re: Renault Megane E-Tech Plug-in Hybrid

Post: 07 września 2021, 23:56
autor: Bogdan61
Nowe Renault Megane E-Tech już bez tajemnic. Nie liczcie na wersję spalinową

Po konceptach i zapowiedziach Renault w końcu pokazało produkcyjną odsłonę nowego Megane. Auto jest zupełnie inne od poprzedników nie tylko z uwagi na rodzaj nadwozia, ale i napęd. E-Tech, jak sama nazwa wskazuje, jest elektrykiem.
Elektryczny crossover zamiast spalinowego hatchbacka. Takie jest nowe Renault Megane E-Tech, które właśnie ujrzało światło dzienne na targach IAA w Monachium. Co z dotychczasową odsłoną? Wciąż znajdziemy ją w ofercie, przynajmniej do czasu aż Francuzi zdecydują o uśmierceniu spalinowych modeli. Chętni na nowości będą musieli wybrać napęd elektryczny.
Produkcyjne Megane E-Tech Electric niewiele różni się od pokazanych wcześniej konceptów. Auto prezentuje się naprawdę atrakcyjnie i nieprzesadnie przypomina rodzeństwo spod znaku Nissana. Mowa tu o modelu Ariya, który debiutował wcześniej i użyczył renault większości rozwiązań technicznych.
Oznacza to, że nowe Megane bazuje na platformie CMF-EV. Choć wygląda na większe, mierzy "zaledwie" 4,21 metra długości. Niewiele, ale dzięki 2,7-metrowemu rozstawowi osi nikt nie powinien narzekać na brak przestrzeni w kabinie, która zresztą również robi świetne wrażenie.
Minimalizm i nowoczesność godne auta elektrycznego łączą się tu z wysmakowanymi przeszyciami, wstawkami z drewna i aluminium czy skórą. Pierwsze skrzypce grają oczywiście ekrany. Ten przed kierowcą ma poziomą orientację. Multimedialny jest z kolei pionowy. Co warte odnotowania, Renault pozostawiło przy życiu sporo fizycznych przycisków, a 95 proc. zastosowanych tu materiałów pochodzi z recyklingu.
Megane E-Tech waży nie mniej niż 1624 kg, co oznacza, że w słabszej, 130-konnej wersji raczej nie będzie demonem prędkości. Warto jednak wspomnieć, że producent przewiduje też mocniejszy wariant o mocy 217 KM, który ma osiągać setkę w 7,4 sekundy.
Do wyboru będą też różne pojemności akumulatorów — 40 kWh i 60 kWh. Mniejszy zapewni maksymalnie 300 km, a większy nawet 470 km zasięgu. Renault chwali się 8-letnią gwarancją na baterie. Jeśli ich maksymalna pojemność spadnie o więcej niż 30 proc., będziemy mogli liczyć na darmową wymianę.
O ewentualnym sukcesie modelu w dużej mierze zdecyduje cena, która na razie pozostaje nieznana. Sprzedaż w Europie ruszy w lutym 2022 roku, więc na szczegóły musimy jeszcze trochę poczekać.

[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]

>>> https://e.autokult.pl/42276,nowe-renaul ... Gsu3RBwbeM