Strona 1 z 1

Re: Renault Scenic 4

Post: 13 października 2020, 23:31
autor: Bogdan61
Renault Scenic 4 po face liftingu

- "Firma Renault odnowiła w tym roku Megane, Talismana i Espace. Przyszła kolej na delikatną zmianę stylizacji modelu Scenic. Zdjęcia odświeżonego minivana pojawiły się na forum Worldscoop.
Spadek popularności minivanów na rynku europejskim poskutkował decyzją o zakończeniu cyklu życia udanego modelu Renault Scenic, ale pojazd na razie pozostaje w ofercie. Francuska marka zdecydowała się nawet na face lifting. Renault nie opublikowało jeszcze oficjalnej informacji dotyczących zmian, ale zdjęcia oraz cennik, które pojawiły się na forum Worldscoop zdają się potwierdzać delikatną modernizację samochodu.
Nowości w wyglądzie nie ma zbyt wiele i nie od razu rzucają się w oczy. Styliści delikatnie dotknęli grilla i zastosowali nowe chromowane dekoracje wokół świateł przeciwmgielnych oraz nowe wloty powietrza. Pojazd wyposażono w reflektory LED Pure Vision, antenę w kształcie płetwy rekina a w tylnej części dodano chromowaną listwę wzdłuż klapy bagażnika. Klienci będą mogli skonfigurować Scenica z nowymi 20-calowymi felgami oraz w nowych barwach nadwozia: Topaz Blue i Vintage Red. Renault zrezygnowało z miodowo-żółtego koloru bazowego.
Wnętrze jest praktycznie identyczne z aktualnym modelem. Francuski producent nie zdecydował się nawet na dodatnie cyfrowych zegarów, które trafiły do Megane, Talismana i Espace. Jedyną nowością we wnętrzu jest… tapicerka. Minivan nie dostał także nowoczesnych systemów wspomagających jazdę, co potwierdza fakt, że Renault nie wiąże z modelem poważnej przyszłości.
Wraz ze zdjęciami nowego modelu ujawniono również francuski cennik, z którego wynika, że Renault Scenic nie będzie już oferowany z dieslem. Od 1 stycznia 2021 roku z oferty zniknie jednostka Blue dCi o mocy 120 i 150 KM. W gamie pozostaną jedynie napędy benzynowe o mocy 115, 140 i 160 KM.
Cena odświeżonego Renault Scenic będzie rozpoczynała się od 28.100 euro. W ofercie znajdą się wykończenia Zen, SL Limited, Intens i Black Edition.
Renault Scenic po face liftingu – cennik we Francji:
> TCe 115 Zen: 28.100 €
> TCe 140 Limited: 31.300 €
> TCe 160 EDC Intens: 36.200 €
> Diesel (tylko do końca roku)
> Blue dCi 120 Zen: 30.800 €
> Blue dCi 150 Intens: 35.300 €"

[ img ]

[ img ]

[ img ]

>>> https://francuskie.pl/renault-scenic-po ... Olvydg5mYE

Re: Renault Scenic 4

Post: 18 października 2020, 11:07
autor: mrarek
Nie wiążą z modelem poważnej przyszłości...
To dupki :)