Renault Captur 1.2TCe i wysyp komunikatów

To znak, że coś się dzieje. Czarna magia.

Renault Captur 1.2TCe i wysyp komunikatów

Postautor: KamilGrzeszczak » 08 czerwca 2020, 15:26

Witam,

podzielę się swoją przygodą. Samochód ro Renault Captur 1.2TCe, Automat, rok produkcji 2016. Pewnego dni podczas przyśpieszenia zaświeciła się kontrolka kontroli silnika oraz kontrolka kontroli trakcji. Dodatkowo otrzymałem serię komunikatów: "SKONTROLUJ POMOC STARTU POD GORE", "SKONTROLUJ ESC", "ANTYPOSLIZGOWY SYST_WYLACZNY", "SKONTROLUJ SYSTEM START&STOP" i jeszcze "SPRWDZ UKŁAD HAMULCOWY". Samochód przełączył się w tryb serwisowy. Przy przyspieszaniu silnik wyraźnie nierówni pracował. Po wyłączeniu silnika i ponownym odpaleniu problemu nie było, ale wystarczyło tylko przejechać kilkanaście metrów i wszystko zaczynało się od nowa. Po ostygnięciu silnika samochód totalnie nie miał mocy, niechętnie chciał ruszyć z miejsca.

Co było problemem? Uszkodzone jedna z siec - upaliła się cześć elektrody. Na szczęście drobnostka.
Na tych świecach (oryginał z fabryki) przejechałem ponad 65 tyś. kilometrów. Dużo i niedużo.

Najbardziej zaskoczyły mnie komunikaty. Totalnie bez sensu i nie związane z problemem. Po co w ogóle wyświetlać takie wiadomości? Z mojego punktu widzenia wprowadzają one tylko w błąd.

Mam nadzieję, że to komuś pomoże. Ja przyznam się, że sytuacja był dla mnie stresowa.

Pozdrawiam
Kamil Grzeszczak
KamilGrzeszczak
Początkujący
Początkujący

Marka: Renault
Model: Capru 1.2TCe automat
Silnik: Benzyna
Rok produkcji: 2016
Województwo: mazowieckie
Miejscowość: Warszawa

Re: Renault Captur 1.2TCe i wysyp komunikatów

Postautor: Bogdan61 » 08 czerwca 2020, 22:18

KamilGrzeszczak pisze:Najbardziej zaskoczyły mnie komunikaty. Totalnie bez sensu i nie związane z problemem. Po co w ogóle wyświetlać takie wiadomości? Z mojego punktu widzenia wprowadzają one tylko w błąd.

"Wysyp" różnych komunikatów w Renault się zdarza. Powody mogą być różne, nawet słaby akumulator.
Bogdan61
Klubowicz
Klubowicz

Marka: Renault
Model: Thalia 1,5 dCi 65 KM
Silnik: Diesel
Rok produkcji: 2005
Województwo: śląskie
Miejscowość: Katowice

Re: Renault Captur 1.2TCe i wysyp komunikatów

Postautor: pawelli » 09 czerwca 2020, 18:19

Tak jak Bogdan pisze - może być akumulator albo kabel masowy,