przełącznik (manetka) świateł Scenic II Ph1 1,9 dci 2005r

Akumulator, światła, bezpieczniki, przekaźniki itp

przełącznik (manetka) świateł Scenic II Ph1 1,9 dci 2005r

Postautor: tomy69 » 07 kwietnia 2021, 20:05

Witam wszystkich. Mam problem znikły mi światła drogowe i halogenowe brak kontrolek tych funkcji na desce? Po szukaniu problemu wstępnie dowiedziałem się ze na 99% to manetka-przelącznik świateł. Ponoć mozna ten przełącznik wymienić osobno (bez wymiany całego pająka ) są do kupienia, tylko mam problem wstepnie zdjąłem obudowy i jest na wierzchu ale czy te dwie "dziwne" jednorazowe wkręty są do wykręcenia i potem do wkręcenia ? Więc mam prośbę do kolegów jak się do tego zabrać??? :80
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
tomy69
Bywalec
Bywalec

Marka: Renault
Model: Renault Scenic Grand 1.9 dCi Lux Privilege
Silnik: Diesel
Rok produkcji: 2005
Województwo: wielkopolskie
Miejscowość: Śrem

Re: przełącznik (manetka) świateł Scenic II Ph1 1,9 dci 200

Postautor: tomy69 » 12 kwietnia 2021, 12:34

tomy69 pisze:Witam wszystkich. Mam problem znikły mi światła drogowe i halogenowe brak kontrolek tych funkcji na desce? Po szukaniu problemu wstępnie dowiedziałem się ze na 99% to manetka-przelącznik świateł. Ponoć mozna ten przełącznik wymienić osobno (bez wymiany całego pająka ) są do kupienia, tylko mam problem wstepnie zdjąłem obudowy i jest na wierzchu ale czy te dwie "dziwne" jednorazowe wkręty są do wykręcenia i potem do wkręcenia ? Więc mam prośbę do kolegów jak się do tego zabrać??? :80

Już sam doświadczyłem (rozebrałem) te śrubki to na torx T10 wszystko się wypina z zatrzasków plastikowych oddzielnie tempomat i przełącznik świateł.
tomy69
Bywalec
Bywalec

Marka: Renault
Model: Renault Scenic Grand 1.9 dCi Lux Privilege
Silnik: Diesel
Rok produkcji: 2005
Województwo: wielkopolskie
Miejscowość: Śrem

Wróć do Instalacja elektryczna