Nowe nalepki na pojazdy elektryczne

Wszystko co związane z samochodami elektrycznymi marki Renault

Nowe nalepki na pojazdy elektryczne

Postautor: Bogdan61 » 08 marca 2021, 00:52

Nowe nalepki na pojazdy elektryczne. W całej UE wchodzą w życie od 20 marca 2021 r.

Unia Europejska chce ułatwić zmotoryzowanym korzystanie z elektryków. Od 21 marca wszystkie takie pojazdy będą musiały być opatrzone nalepką, określającą właściwe parametry jego ładowania.
W 2018 r. Unia Europejska wprowadziła nowe, zunifikowane oznaczenia dystrybutorów. Od tego czasu producenci aut analogiczne naklejki obowiązkowo muszą umieszczać na samochodach – w okolicy wlewu paliwa. Teraz podobna zmiana będzie dotyczyła pojazdów elektrycznych. Nowe przepisy wejdą w życie w sobotę 20 marca 2021 r.
Co dokładnie się zmieni? Nowe oznakowanie pojawi się na stacjach ładowania obok gniazda wyjściowego lub miejsca przechowywania przewodu, na kablach do ładowania, w instrukcjach obsługi pojazdów i przede wszystkim na pojazdach – w pobliżu gniazda ładowania i na każdej wtyczce. Oznakowanie będzie obowiązkowe w przypadku zasilanych energią elektryczną samochodów, motocykli i motorowerów, pojazdów trójkołowych i czterokołowych, ciężarówek i autobusów. Co ważne, dotyczy to tylko pojazdów wprowadzonych na rynek czy zarejestrowanych od 20 marca 2021 r. Nie ma wymogu oznakowania starszych pojazdów.
W każdym z 27 państw Unii Europejskiej, a także w Islandii, Norwegii, Lichtensteinie, Macedonii, Serbii, Szwajcarii i Turcji, oznakowanie będzie takie samo. Będzie ono określało właściwe dla danego pojazdu parametry ładowania. Na stacji znak będzie miał białe lub srebrne tło z czarną literą. Na pojeździe znak będzie miał czarne tło i białą lub srebrną literę. By w odpowiedni sposób załadować pojazd, wystarczy "połączyć" odmienne kolorystycznie znaki z tą samą literą. Poniżej publikujemy dokładne znaczenie nowego oznakowania.
Nowy system oznakowania ma ułatwić życie użytkownikom pojazdów elektrycznych. To z pewnością dobry ruch. W końcu o ile każdy właściciel pojazdu elektrycznego podchodzi do jego ładowania rutynowo, to w przypadku wypożyczenia takiego pojazdu czy przejazdu elektrycznym autem firmowym może pojawić się problem.
>>> https://e.autokult.pl/40507,nowe-nalepk ... J4O2C5a7sE

[ img ]
[ img ]
[ img ]
Bogdan61
Klubowicz
Klubowicz
 
Posty: 7980
Rejestracja: 09 lutego 2012, 13:11
Marka: Renault
Model: Thalia 1,5 dCi 65 KM
Silnik: Diesel
Rok produkcji: 2005
Województwo: śląskie
Miejscowość: Katowice

Re: Nowe nalepki na pojazdy elektryczne

Postautor: mrarek » 08 kwietnia 2021, 10:21

myślałem, że to już jest jakoś ujednolicone :vv
mrarek
Prawie Klubowicz
Prawie Klubowicz
 
Posty: 10396
Rejestracja: 07 lutego 2012, 10:28
Marka: Renault
Model: SCIII PhI 1,5 dCi 110 KM
Silnik: Diesel
Rok produkcji: 2011
Województwo: śląskie
Miejscowość: Pjekary Ślůnske


Wróć do Samochody elektryczne i hybrydowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron
x
Kto jest online

W skrzynce odbiorczej masz nową wiadomość.

Moje konto

x