Norma Euro 7 to głupota

Interesujące materiały związane z marką Renault

Norma Euro 7 to głupota

Postautor: gRRuby » 22 maja 2022, 18:29

Norma Euro 7 to głupota. Renault wzywa do przemyślenia strategii ochrony środowiska

Według najbardziej pesymistycznych szacunków naukowców transport drogowy odpowiada zaledwie za około 15% emisji dwutlenku węgla. Mimo tego to właśnie samochody stały się celem polityków, którzy rozpoczęli krucjatę na rzecz redukcji emisji i poprawy bezpieczeństwa. Bezpośrednim efektem ich działań jest gwałtowny wzrost cen samochodów, które muszą wyposażane w coraz bardziej skomplikowane systemy.

Europa, która stawia na elektryfikację transportu, chce równocześnie wprowadzić normę Euro 7. To część tak zwanego Zielonego Ładu. Jednak nie wszyscy chcą w takim tempie zmieniać świat, podkreślając, że potężne koszty transformacji najbardziej obciążają klientów i prowadzą do kryzysu w gospodarce, zwłaszcza tej części związanej z motoryzacją.

Szef BMW Oliver Zipse, jako lider stowarzyszenia europejskich producentów samochodów ACEA alarmuje, że działania zmierzające do coraz większych restrykcji w zakresie emisji mogą przynosić skutki odwrotne od oczekiwanych. Teraz dostał mocne wsparcie, bo ten głos poparł szef koncernu Renault.

Luca de Meo uważa, że nowa norma nie przyniesie prawie żadnych realnych efektów, za to spowoduje znaczący wzrost cen samochodów i zniszczy miejsca pracy, a poprawa w zakresie emisji wyniesie zaledwie trzy do czterech procent. Jednocześnie opracowanie tych wszystkich nowych rozwiązań kosztowałoby grupę Renault miliard euro, co oznacza, że każdy samochód będzie musiał podrożej o około 1.000 euro. Efekt? Mniej ludzi zmieni auta na nowsze i emisja nie spadnie.

Luca de Meo apeluje do polityków, by ich decyzje były bardziej rozsądne. Lepiej wydać miliardy na technologie, które realnie coś zmienią – mówi. Euro 7 w obecnej, projektowanej formie, to głupota – może zdecydowanie bardziej zaszkodzić niż pomóc.

I trudno się z takim stanowiskiem nie zgodzić.

Żródło: https://francuskie.pl/norma-euro-7-to-glupota-renault-wzywa-do-przemyslenia-strategii-ochrony-srodowiska/
gRRuby
Admin
Admin
 
Posty: 2534
Rejestracja: 07 lutego 2012, 12:57
Marka: Renault
Model: GS III PhI
Silnik: 2.0 dCi 160KM
Rok produkcji: 2011
Województwo: mazowieckie
Miejscowość: Vava

Re: Norma Euro 7 to głupota

Postautor: Bogdan61 » 23 maja 2022, 00:01

Jeśli teraz politycy się nie opamiętają, to norma EURO 7 nie będzie ostatnia. Ekoterroryści chcą się całkowicie pozbyć samochodów spalinowych. Mają jeździć tylko elektryczne (a w obecnej sytuacji np. w PL prąd powstaje ze spalania węgla). Jak już doprowadzą do zakazu sprzedaży nowych aut spalinowych i po jakimś czasie pojazdy elektryczne będą stanowiły ok. 80% parku samochodowego, to mają nowy plan. Już teraz są prowadzone badania dot. "emisji pyłów w transporcie nie pochodzące od spalin silnikowych", czyli od samochodów w 100% elektrycznych. Takie auta emitują:
> mikrocząsteczki trafiające do atmosfery ze zużywających się opon,
> pyły atakujące układ oddechowy, pochodzące z zużywających się hamulców,
> kurz wzbijany z nawierzchni przez jadące samochody,
> erozja nawierzchni - podczas jazdy zużywają się nie tylko podzespoły auta, ale także nawierzchnia. A w raz z tym do powietrza trafiają pochodzące z niej szkodliwe drobiny masy bitumicznej, betonu i innego pochodzenia.
Spokojnie możemy przyjąć, że walka z emisjami w transporcie z innych źródeł niż spaliny stanie się w krótkim czasie nośnym tematem. Tym bardziej że tak oklaskiwane dziś pojazdy elektryczne w niczym nie rozwiązują problemu. Stanie się to pewnie następnym frontem walki ekologów o całkowite wyeliminowanie samochodów z dróg, przynajmniej na obszarach miejskich.
Bogdan61
Klubowicz
Klubowicz
 
Posty: 8735
Rejestracja: 09 lutego 2012, 13:11
Marka: Renault
Model: Thalia 1,5 dCi 65 KM
Silnik: Diesel
Rok produkcji: 2005
Województwo: śląskie
Miejscowość: Katowice


Wróć do Ciekawostki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron
x
Kto jest online

W skrzynce odbiorczej masz nową wiadomość.

Moje konto

x