70mai Pro 70mai Dash Cam

Navi, radia, kody zabezpieczające, CB

70mai Pro 70mai Dash Cam

Postautor: gRRuby » 23 listopada 2018, 23:14

W ramach marketingowej ściemy zwanej czarnym piątkiem udało mi się coś kupić w nieco lepszej cenie.
Od jakiegoś czasu rozpoznawałem rynek kamerek samochodowych i ostatnim hitem cena/jakość jest 70mai (Xiaomi).
Poza fajnym wyglądem i bardzo dobrą jakością obrazu ma też kilka bardzo interesujących opcji jak ADAS - większość z opcjonalnym GPS.

https://pl.aliexpress.com/item/70mai-Pr ... 5c0fJgkP7R
gRRuby
Admin
Admin

Marka: Renault
Model: GS III PhI
Silnik: 2.0 dCi 160KM
Rok produkcji: 2011
Województwo: mazowieckie
Miejscowość: Vava

Re: 70mai Pro 70mai Dash Cam

Postautor: Bogdan61 » 23 listopada 2018, 23:27

Fajna, jak przetestujesz to napisz jak się sprawuje.
Bogdan61
Klubowicz
Klubowicz

Model: Thalia 1,5 dCi 65 KM
Silnik: Diesel
Rok produkcji: 2005
Województwo: śląskie
Miejscowość: Katowice

Postautor: gRRuby » 23 listopada 2018, 23:39

To za miesiąc :-)

http://www.pokoleniesmart.pl/xiaomi-70m ... cia-1944p/
https://dashcamtalk.com/forum/threads/x ... iew.36398/

gRRuby
Admin
Admin

Postautor: mrarek » 24 listopada 2018, 18:38

kolejny alimaniak? :)
mrarek
Klubowicz
Klubowicz

Model: SCIII PhI 1,5 dCi 110 KM
Miejscowość: Pjekary Ślůnske

Postautor: gRRuby » 24 listopada 2018, 21:53

Od dawna sporo gratów kupuję.
Niestety kolejna "dobra zmiana" - uroczyście postanowili ludziom więcej pieniędzy wysysać z portfeli. Specjalny "chiński" oddział celno-skarbowy odpalili z wielką pompą w Lublinie.
Swoją drogą to wspaniała lokalizacja. W zasadzie wszystko z Chin przylatuje do Wawy. Teraz paczka do mnie pojedzie w te i z powrotem do Lublina. Tylko wróci z blankietem przelewu na 23% VAT-u (minimum to).
Najzabawniejsze jest w tym wszystkim to, że napędza to tylko kabzę Niemcom, Austrii i Holandii. Aliexpress, Bangood, Gearbest otwierają tam coraz więcej magazynów bo cła i vat są minimalne, a masa towarów w ogóle zwolniona. Drukarki 3D w zasadzie w większości i w tej samej cenie można zamówić z innego karu EU.

https://www.instalki.pl/aktualnosci/int ... ihAykobXw0
gRRuby
Admin
Admin

Postautor: gRRuby » 02 stycznia 2019, 23:11

Kamera dotarła. Opakowanie jakbym Rolexa zamówił :-)
gRRuby
Admin
Admin

Postautor: Bogdan61 » 02 stycznia 2019, 23:17

Słyszałem, że zamawiany towar jest już teraz bardzo dobrze opakowany.
Bogdan61
Klubowicz
Klubowicz

Postautor: gRRuby » 03 stycznia 2019, 00:33

Z opakowaniem pocztowym bywa różnie. Kamera przyszła w foliowej torebce, lekko owninięta jedną warstwą folii bąbekowej.
Miałem na myśli opakowanie kamery. Xiaomi ma zresztą naprawdę bardzo eleganckie i drogie opakowania. Mam kilka ich produktów i wszystkie były super opakowane.

Do kamery dołączony jest bardzo długi kabel usb, podwójna ładowarka do zapalniczki, szpatułka do tapicerki, oraz dwie specjalne adhezyjne folie na szybę. Kupiłem wersję z modułem GPS i do niego jest też dodatkowo jedna folie. Działa to tak, że folię przykleja się do szyby (tylko ona nie ma kleju i magicznie sama się trzyma szyby co pozwala na zmianę miejsca). Do foli przykleja się mocowanie kamery lub w moim wypadku gps. Kamerę można odpinać od uchwytu jeśli nie chce się zostawić jej w aucie.

Kamera ma sterowanie głosem po angielsku, możliwość podglądu, zgrywania i konfiguracji w telefonie, a w wersji z GPS asystenta kierowcy - informacje o zmianie pasa, ostrzeżenia o kolizji i oczywiście zapis lokalizacji miejsca filmowania. Kamera ma dodatkowo akcelerometr i wykrywa kolizję, ma też tryb nagrywania parkingowy - wykrywa drgania (i chyba ruch) Na tej opcji bardzo mi zależało.

No i tak to wygląda:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
gRRuby
Admin
Admin

Postautor: Bogdan61 » 03 stycznia 2019, 00:52

Fajny zakup, teraz czekamy na relację, jak się sprawuje podczas jazdy.
Bogdan61
Klubowicz
Klubowicz

Postautor: gRRuby » 03 stycznia 2019, 22:25

To kamerka wstępnie przetestowana.
Nie mam kompletnie doświadczeń z rejestratorami więc to co piszę to chaotyczna ocena świeżaka.
Instalacja i obsługa powiedzmy intuicyjna.

Plusy:
    Jakość obrazu i zdjęć, niezależnie od warunków oświetleniowych wspaniała.
    Niezłe wyposażenie zestawu. (kamera, mocowanie, bardzo długi przewód usb, podwójna ładowarka do gniazda zapalniczki co pozwala poza kamerą coś jeszcze ładować, plastikowa łopatka do odpięcia tapicerki przy ukrywaniu przewodu usb, dwie folie. Jak kupiłem dodatkowo moduł gps, który zastępuje wsuwane mocowanie.)
    Bardzo szeroki kąt obejmujący panoramę przed autem.
    Jakość wykonania, konstrukcja i "dizajn" naprawdę świetne.
    Przemyślane, minimalistyczne i dyskretne sterowanie czterema przyciskami.
    Mocowanie na folię adhezyjną to rewelacja. Można ją wielokrotnie przyklejać choć oderwanie jej to nie prosta sprawa. Jednak nie ma kleju i żadnych śladów.
    Instalacja prosta.
    Możliwość podglądu i zgrywania materiałów na telefon oraz ustawienia kamery.
    Sterowanie głosem za pomocą czterech komend
    Eleganckie, funkcjonalne i piękne opakowanie

Minusy:
    Do instalacji oprogramowania niezbędne jest konto na Mai70. Strasznie wkurzające.
    Do instalacji oprogramowania i działania aplikacji musi być włączona lokalizacja w telefonie
    Bardzo słabe wykorzystanie opcjonalnego modułu GPS, który zakupiłem z kamerą. W zasadzie używa go tylko system ADSA. Brak rejestracji info o lokalizacji czy prędkości. To bardzo mnie rozczarowało.
    Adhezyjna folia mocująca z samego założenia ma dość dużą powierzchnie i kamery nie można przymocować do samej krawędzi okna lub obszaru "zakropkowanego"
    Koszmarnie wolny transfer po wbudowanym wifi - pliki zgrywają z kamery na telefon się strasznie wolno i nie wyobrażam sobie transferu pełnej karty nawet 16GB
    Bardzo ciężko operować kartą mini SD. Szczelina jest bardzo mała. No ale to ogólny urok miniaturyzacji.
    Brak wskaźnika stanu naładowania wbudowanego akumulatorka - kamera tylko informuje głosowo "Battery low"
    Mizerna dokumentacja i wsparcie ale to chińska klasyka.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
gRRuby
Admin
Admin

Postautor: Bogdan61 » 03 stycznia 2019, 22:49

Jakość obrazu i szeroki kąt rewelacyjne, a to najważniejsze.
Szkoda, że nie ma rejestracji info o lokalizacji czy prędkości.
Brak wskaźnika stanu naładowania - producent zakłada, że kamerka cały czas pod czas jazdy będzie podłączona do zasilania.
Wolny transfer danych po wifi - w praktyce nikt codziennie nie zgrywa danych, chyba że są mu do czegoś potrzebne.
Ogólnie mówiąc - bardzo fajny sprzęt.
Bogdan61
Klubowicz
Klubowicz

Postautor: gRRuby » 07 stycznia 2019, 01:12

Bogdan61 pisze:Brak wskaźnika stanu naładowania - producent zakłada, że kamerka cały czas pod czas jazdy będzie podłączona do zasilania.

Nie do końca. Nie wspomniałem o tym, ale kamerka ma tryb parkingowy czyli takie czuwanie. Jeśli akcelerometr wyczuje poruszenie auta np przy uderzeniu, kamerka zaczyna nagrywać. Gniazdo zapalniczki nie ma zasilania przy zamkniętym aucie i kamera musi "jechać" na wbudowanym aku. Niby powinna 24h ale kto to wie. Ekran podglądu wyłącza się po zadanym czasie, domyślnie 1 minuta co oszczędza energię.

Co systemu ADAS to szału nie ma. Ostrzega, że auto przed nami ruszyło, przy prędkości od około 80km/h ostrzega o zmianie pasa i o zbliżaniu się do auta przed nami - ostatniego nie próbowałem.

Fajna jest funkcja zdjęć - mówisz "Take picture" i kamerka cyka fotkę.

Nagrania mają domyślnie 1min i tworzony jest nowy plik czyli godzina jazdy do 60 nagrań po 1 minucie. Można rejestrować też dźwięk.

Ewidentnie oprogramowanie nie nadąża, za sprzętem Kamera + GPS, które dają wiele możliwości. Ogólnie oprogramowanie jest bardzo średnie. Nie wiem jak wygląda aktualizacja firmware i czy Chińczycy je wydadzą. Taka opcja jest w ustawieniach kamery.
UWAGA DLA KUPUJĄCYCH - kamera nie mam możliwości zmiany języka. Jeśli ktoś oszczędny kupi nieco tańszą wersję chińską to kamera będzie nawijać po chińsku, ustawienia będą w kaszakach i nie będzie żądnej możliwości zmiany języka. Wiem, że jest wersja rosyjska ale chyba nie pełna.
gRRuby
Admin
Admin

Postautor: mrarek » 13 stycznia 2019, 08:26

Interesuje mnie ten tryb parkingowy - ciekawe ile pociągnie akumulator.
W mojej też miało to działać, a chyba już po miesiącu szlag trafił akumulator i rozładowuje się po 5 sekundach.
mrarek
Klubowicz
Klubowicz

Model: SCIII PhI 1,5 dCi 110 KM
Miejscowość: Pjekary Ślůnske

Postautor: gRRuby » 11 lutego 2019, 02:18

Jak pisałem, kamera nie ma wskaźnika naładowania. Jednak jak do tej pory nie wypowiedziała sakramentalnego "Battery low" czyli jakoś trzyma kilkanaście godzin.
W poradnikach radzą podpiąć się do 12V "poza stacyjką" , ale na razie sobie daruję.
gRRuby
Admin
Admin

Wróć do Car Audio